مومنی: یک مرحله اردوی تیم ملی  کاراته قبل از برگزاری مسابقات انتخابی برگزار می شود

دبیر فدراسیون کاراته گفت: با توجه به اعلام کادر فنی یک مرحله اردو قبل از برگزاری مسابقات انتخابی، متشکل از نفرات واجد شرایط برگزار می شود.

به گزارش کاراته پرس، به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته، وحید مومنی دبیر فدراسیون کاراته در خصوص مسابقات انتخابی تیم ملی اظهار داشت: با توجه به زمان محدودی که تا مسابقات جهانی امارات داریم و با درنظر گرفتن تمام جوانب و نیاز به پشتوانه سازی، فدراسیون کاراته تصمیم گرفت بر اساس در خواست کادر فنی مبنی بر تشکیل اردو پیش از انتخابی با تعیین شاخص نفرات منتخب را برای مرحله نخست اردو قبل از مسابقات انتخابی تیم ملی تعیین کند.

وی افزود: شیوع ویروس کرونا و مخالفت های فدراسیون پزشکی و ورزشی موجب شد رقابت های قهرمانی کشور که حکم انتخابی تیم ملی را داشت لغو شود. تمام تلاش فدراسیون این است که به محض عادی شدن شرایط مسابقات را برگزار کند، منتها با در نظر گرفتن تمام احتمالات و زمان کم تا رقابت های جهانی، تصمیم بر آن شد یک مرحله اردو قبل از برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی در رده سنی بزرگسالان در دو بخش بانوان و آقایان را برگزار شود.

مومنی ادامه داد: بر همین اساس برای اینکه اجحافی در خصوص نفرات دعوت شده در اولین مرحله اردو ایجاد نشود فدراسیون کاراته تصمیم گرفت بر اساس شاخص های ذیل نفرات اردونشین مرحله اول معرفی شوند

۱. فینالیست های آخرین قهرمانی کشور که در سال ۹۸ برگزار شد

۲. دو نفر برتر رنکینگ کاراته وان سال ۹۸

۳. نفرات اعزامی به مسابقات آسیایی دانشجویان در سال ۹۸

۴. نفرات اعزامی به مسابقات آسیایی ازبکستان در سال ۹۸

۵. اعضای تیم ملی که برای اعزام به مسابقات آسیایی مالزی سال ۹۸ آماده شده بودند(در صورت داشتن شرایط سنی بزرگسالان)

۶. نفرات رنکینگ دار زیر ۵۰ فدراسیون جهانی و دو نفر برتر رنکینگ سوپر لیگ ۹۸

دبیر فدراسیون کاراته خاطرنشان کرد: با توجه به نیاز پشتوانه سازی برای تیم ملی کاراته این مرحله اردو قبل از مسابقات انتخابی تیم ملی برگزار می شود و در پایان این مرحله از اردو یک انتخابی بین نفرات حاضر انجام می شود. در هر وزن دو نفر برتر بدون نیاز به شرکت در مسابقات انتخابی تیم ملی مستقیم به اردوی تیم ملی راه پیدا می کنند و دیگر نفرات میتوانند شانس خود را مجدد در انتخابی تیم ملی که بعد از المپیک برگزار می شود، امتحان کنند.

وحید مومنی در ادامه افزود: باید تاکید کنم که ملاک اصلی ما برای تشکیل تیم ملی، مسابقات قهرمانی کشور است و تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا مسابقات برگزار شود. از طرف دیگر امیدواریم با برگزاری این اردو قبل از انتخابی تیم ملی برای کسانی که در دو سال گذشته در میادین ملی و بین المللی برای کشورمان افتخارآفرینی کرده اند، شانس دوباره ای دهیم و نفراتی که در انتخابی شرکت میکنند شانس بیشتری برای حضور در اردوی تیم ملی داشته باشند.

دبیر فدراسیون گفت: اسامی نفرات دعوت شده به این مرحله اردو بزودی اعلام می شود و اردوی اقایان از ۲۶ تیر به مدت یک هفته در مجموعه ورزشی کبگانیان تشکیل می شود و پس از مشخص شدن دو نفر برتر هر وزن در بخش اقایان، اردوی بانوان نیز به همین صورت به مدت یک هفته پس از آن برگزار می شود.

مومنی همچنین در خصوص انتقاد منتقدین از نفرات حاضر در اردوی تیم ملی گفت: کادر فنی در اردو هایی که طی چندین ماه گذشته برگزار کرده بود به صورت متناوب از بازیکنانی که عناوین مختلفی کسب کرده بودند، دعوت می کرد تا از ظرفیت کاراته کاهای مستعد بیشتر استفاده شود.

مومنی در پایان گفت: با توجه به تعویق مسابقات انتخابی تیم ملی توسط ستاد مقابله با کرونا، بعد از المپیک مسابقات را برگزار می کنیم که زمانبندی و نحوه برگزاری آن نیز متعاقبا اعلام می شود، در خصوص تیم های پایه نیز در صدد هستیم جهت اعزام های پیش روی اقدامات لازم را انجام دهیم و پس از تایید زمان و مکان رقابتهای آسیایی انتخابی رده های پایه را نیز برگزار می کنیم.

انتهای پیام/

کد خبر: 1674

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =