عدم نظارت مناسب بر تمرینات المپین‌ها و سرمایه‌های کشور

تمرینات المپین‌ها در شرایطی پیگیر می‌شود که نظارت مناسبی در اردوها حاکم نیست.

به گزارش کاراته پرس، در شرایطی که کاراته برای اولین و شاید آخرین بار در المپیک حضور خواهد داشت و با توجه به شرایط بیماری کرونا در کشور و واکسینه نشدن هیچکدام از ورزشکاران المپیکی و تاکید IOC بر حفظ سلامت ورزشکاران و تسریع در روند واکسیناسیون ورزشکاران المپیکی و همچنین با توجه به اینکه مدت زمان زیادی تا آغاز مسابقات المپیک باقی نمانده است و ورزشکاران باید تمرینات خود را بدون هیچ حاشیه‌ای و با تمرکز کامل پیگیری کنند؛ نظارت کافی و مناسبی در اردوهای تیم ملی کاراته آقایان وجود ندارد.

سلامت کلیه ملی‌پوشان و همچنین کادرفنی قبل از ورود به اردوها با انجام آزمایش کرونا مورد بررسی قرار می‌گیرد تا پس از مطمئن شدن از سلامت ملی‌پوشان، تمرینات در شرایط مناسب و بدون هیچ خطری برگزار شود؛ اما از زمان آغاز اردوها بارها مشاهده شده است که مسئولین و یا سایر افراد بدون هیچ نظارتی وارد اردوها شده‌اند و این در این حالی است که هیچکس به یقین نمی‌تواند سلامت آن‌ها تضمین کند.

آیا نظارتی بر حرکات خودسرانه ملی‌پوشان وجود دارد؟

در شرایطی که کمتر از 4 ماه تا مسابقات المپیک توکیو باقی است بعضا مشاهده می‌شود که ملی‌پوشان تیم ملی کاراته کشورمان تمرینات و یا حرکات نامناسبی را انجام می‌دهند که ممکن است باعث مصدومیت آن‌ها شود. این در حالی است که این ملی‌پوشان سرمایه‌های یک کشور هستند و عدم رسیدگی و عدم نظارت بر این شرایط باعث فرصت‌ سوزی خواهد شد.

همانطور که شهرام هروی سرمربی تیم ملی کاراته آقایان، به مدت یک سال سکوت کرد باید این سکوت را به شاگردان خود نیز می آموخت که وارد مسائل حاشیه نشوند و خود را وارد بازی‌های مدیریتی نکنند و فقط تمرکزشان روی تمرینات خود باشد، چرا که المپیک به عنوان یک میدان بزرگ ورزشی، انسان قوی می‌طلبد.

همچنین بهتر بود که از همان ابتدا و قبل از شروع اولین اردوی تیم ملی کاراته به کلیه ملی‌پوشان از سمت کادرفنی گوشزد می‌شد که مراقب حرکات، تمرینات، رفت و آمدهای خود باشند تا کرونا و مصدومیت گریبان گیر آن‌ها نشود.

آیا بهتر نیست تمرینات پشت درهای بسته انجام شود؟

بارها مشاهده شده است زمانی که تیم ملی فوتبال رویداد مهمی را پیش رو دارد پشت درهای بسته تمرینات خود را پیگیری می‌کند؛ حال با توجه به شرایط کرونا در کشور و فرصت باقی مانده تا المپیک، آیا بهتر نیست که تمرینات ملی پوشان کاراته نیز پشت درهای بسته بدون حضور هیچ مسئول و تماشاچی برگزار شود؟

لازم به ذکر است که عدم رسیدگی و نظارت بر این شرایط عدم موفقیت کاراته ایران در المپیک توکیو را به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام/

کد خبر: 1267

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =