آزموده را آزمودن خطاست!

علی یوسف‌نژاد

دولت حسن روحانی که با شعار " دولت تدبیر و امید" سکان اداره‌ی کشور را بعداز دوران جنجال برانگیز احمدی‌نژاد برعهده گرفت، برخلاف انتظاری که گروهی از جناح‌های سیاسی داخلی بدان دل بسته و باقیمانده اعتبارشان را نیز خرج آن کرده بودند، نه تنها امیدی نیافرید که خود منشاء بسیاری از نومیدی‌ها شد.

و برخلاف شعار آغازین، باسوتدبیر و اتخاذ سیاست های گاه شدیدا خطا، سبب ساز تنش‌های اجتماعی بسیاری شد.

از جمله این سو تدبیرها، گماردن افراد ناکار آمد، حذف افراد لایق ومستقل بود، که در تمام صحنه‌های سیاسی کشور، نمونه‌های فراوانی از آن را می‌توان دید.

همین امر سبب سوءاستفاده‌های مالی سنگین و ارتشا و اختلاس‌هایی است که تا سطح نزدیکان عالی مقام‌ترین شخصیت‌های سیاسی مملکت، ازجمله کشیده شد و دامن برادر رئیس دولت و برادران معاون اول وی، دختر وزیر صنعت معدن وتجارت و داماد وزیر جانشین آن را گرفت.

این سوتدبیر و ناکار آمدی در عرصه ورزش نیز به اشکال مختلف خود را نشان داده و می‌دهد و انگار کسی هم پاسخگو نیست.

ناگهان فرد متخصصی بدن هیچ گونه دلیل و منطقی، از مسئولیت کنار گذاشته می‌شود وجایش را فردی فاقد دانش وکفایت لازم می‌گیرد.

سپردن سکان ورزش کشور به کسی که هیچ قرابتی با ورزش نداشته و ندارد، خود گویای این سوتدبیرهاست.

فدراسیون کاراته نیز از این سوتدبیرها برکنار نمانده است. انتخاب‌های گزینشی، عدم پاسخگویی افراد بکار گمارده شده و حرکات باری به هر جهت در این فدراسیون گواه روشن این مسئله است.

دو سال است که سکان مدیریت کمیته پیشکسوتان کاراته به فردی سپرده شده، که پیشتر با همین عنوان در یک فدراسیون رزمی دیگر مسیولیتی را برعهده داشت و به خاطر ناکار آمدی کنار گذاشته شد، اما رئیس فدراسیون کاراته با اشراف کامل به این قضیه، همین مسئولیت را در فدراسیون تحت امر خودبه او می‌سپارد وهیچ صدایی بر نمی‌خیزد که چرا؟

حال از آقای رئیس کمیته پیشکسوتان فدراسیون کاراته درخواست می‌شود کارنامه عملکرد دوساله خود را به جامعه کاراته و پیشکسوتان عزیز این رشته ورزشی ارائه دهد، تاهمگان باتلاش‌های وی اشنا شوند.

علی یوسف‌نژاد؛ کارشناس ورزش‌های رزمی

پایگاه خبری کاراته پرس

کد خبر: 1257

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =