صالحی امیری: ورزش‌های رزمی در فرهنگ ایرانی جایگاه ویژه‌ای دارند

رییس کمیته ملی المپیک: این فدراسیون جامعه مخاطب وسیع و در فرهنگ ایرانی محبوبیت بسیار دارد و امیدوارم که پس از کرونا به جایگاه اصلی خودش برگردد.

به گزارش کاراته پرس، سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک امروز شنبه 25 بهمن ماه از فدراسیون انجمن‌های رزمی بازدید کرد. کیهانی عضو هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک و یوسف بهتری رئیس فدراسیون انجمن‌های رزمی در این بازدید صالحی امیری را همراهی کردند.

در بازدید از صالحی امیری اظهار کرد: در این روز مبارک به دیدار شما آمده‌ایم تا خسته نباشید به رئیس، مجموعه فدراسیون، هیئت ها و انجمن‌ها در سراسر کشور بگوییم.

صالحی امیری در بازدید از فدراسیون ورزش‌های رزمی با اشاره به سابقه یوسف بهتری رییس این فدراسیون گفت: این فدراسیون جامعه مخاطب وسیع و در فرهنگ ایرانی محبوبیت بسیار دارد و امیدوارم که پس از کرونا به جایگاه اصلی خودش برگردد.

صالحی امیری ادامه داد: بحث زیر ساخت های این رشته بسیار مهم است و بایستی به آن توجه بیشتر شود همچنین موضوع بعدی  و قابل اهمیت حضور موثرتر در رویدادهای آسیایی است که هر کدام از این‌رشته ها می توانند جایگاه ایران را تغییر دهند .

وی تصریح کرد: انتظار داریم در بازی‌های آسیایی حضور مقتدرانه ای داشته باشیم که شخصا معتقدم می‌توانیم با این رشته‌ها جایگاه ایران را جابجا کنیم .

یوسف بهتری رئیس فدراسیون انجمن ورزش‌های رزمی نیز ضمن خیرمقدم به رئیس کمیته ملی المپیک گفت: ورزشکاران ما با توجه به تعدد رشته‌های رزمی در رویدادهای مختلف جهانی وآسیایی حضور دارند. وی مهم‌ترین تحولات این فدراسیون را تغییر نام آن دانست و افزود: فدراسیون ورزش‌های رزمی پیش از این با عنوان فدراسیون ورزش‌های بومی و محلی خوانده می‌شد که با این تغییر نام قدرت چانه زنی افزایش یافت و در همین راستا آیین‌نامه جدید فدراسیون را ‌تدوین ‌کردیم و ستاد بازی‌های آسیایی داخل سالن را تشکیل دادیم که به رغم تاخیر در تاریخ برگزاری این رویداد ما همچنان تمرینات را ادامه خواهیم داد.

یوسف بهتری در این بازدید گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات فدراسیون رزمی داشت و در ادامه اظهار داشت: ستاد بازی‌های داخل سالن را تشکیل دادیم هر چند این بازی‌ها به تعویق افتاد اما ما قهرمانان سالهای گذشته را جمع کردیم. در صورت برگزاری بازی‌های داخل سالن آسیا نتایج خوبی خواهیم گرفت.

وی گفت: ما کلا مستاجر هستیم. ۹۹۶ متر زمین در استادیوم گرفته‌ایم و از نوبخت قول گرفتیم ۴ میلیارد به ما بدهند تا بتوانیم ساختمانی برای خودمان داشته باشیم‌.

سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک هم در بازدید از این فدراسیون، خاطرنشان کرد: فدراسیون رزمی بسیار مهم است و در جامعه ایرانی جذابیت و مخاطب ویژه‌ای دارد. بهتری سابقه دارد و در کار خود جدی است، من ارزیابی مثبتی از آینده این رشته دارم.

وی خاطرنشان کرد: وزارت ورزش و کمیته کمک خود را خواهد داشت. حضور فعال در بازی‌های آسیایی بسیار مهم است و باید تقویت شود. این فدراسیون باید بیشتر دیده شود همان طور که در بازی‌های آسیایی دیدیم اندونزی با پنجاک سیلات چه مقامی کسب کرد. البته تداخلی بین انجمن‌های رزمی و ورزشی وجود دارد که قابل حل است. حضور این فدراسیون در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ باید با حداکثر ظرفیت باشد چرا که این انجمن‌ها می‌توانند جایگاه ما را جابه جا کنند.

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: در خصوص کمک‌های مالی هم امسال و هم سال آینده با برنامه‌هایی که ارائه خواهد شد اعتبارات خوبی را به فدراسیون رزمی اختصاص خواهیم داد. در مجموع تا پایان امسال ۵۰ میلیارد تومان به فدراسیون‌ها کمک مستقیم خواهیم داشت. سال بعد هم با برنامه‌ریزی که داشتیم اگر بودجه ما در مجلس تصویب شود، فدراسیون‌ها هم افزایش بودجه را خواهند داشت.

کد خبر: 1001

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =